Przygotowanie wniosku aplikacyjnego oraz koniecznych pełnomocnictw, przesłanie wypełnionego wniosku wraz załącznikami zgodnie z procedurami wymaganymi przez Narodową Agencję Programu Erasmus+
Dni Otwarte Szkoły są doskonałą możliwością, by upowszechniać działania projektowe. Bezpośredni kontakt w rodzicami i przyszłymi uczniami naszej placówki umożliwia zapoznanie potencjalnych beneficjentów z ideą programu oraz rezultatami wypracowanymi podczas wyjazdów zagranicznych. W działania zaangażowani byli koordynatorzy i uczestnicy projektów.
Zgodnie z harmonogramem rozpoczął się drugi z trzech zaplanowanych projektów dla uczniów LO oraz nauczycieli ZS2.
REKRUTACJA Uczniów LO i nauczycieli do projektu Erasmus + „Patrzymy w przyszłość” przebiegała w następujących terminach:
W związku z rozpoczynającymi się mobilnościami i w celu lepszego przepływu informacji utworzono 2 grupy projektowe dla beneficjentów – na Teams i na Whatsappie. Pozwoli to na ekologiczny kontakt z wszystkimi członkami projektu
Na specjalnie utworzonej grupie projektowej na Teams odbyło się spotkanie online prowadzone przez koordynatora projektu Sylwię Banasiak-Żarską oraz członka projektu Aleksandrę Cichoń, które obejmowało tematy: „Organizacja mobilności”, „Zasady upowszechniania w projektach Erasmus”. Nauczyciele zostali poinformowani o zasadach przygotowania do mobilności, jej przebiegu oraz dokumentacji, którą należy uzupełnić w związku z wyjazdem. W plikach grupy umieszczono ponadto dokumenty pomocne podczas przygotować do mobilności. Powtórzono również zasady informowania o dofinansowaniu podczas tworzenia artykułów upowszechniających.
Prezentacja dotycząca informowania o wydarzeniach w projektach Erasmus+
W październiku grupa 5 członków projektu wyjechała na Maltę szlifować swój język angielski.
Platforma Selfie+ to miejsce stworzone specjalnie dla beneficjentów programów: Erasmus+, PO WER, Europejski Korpus Solidarności, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży oraz Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży, służące prezentowaniu działań projektowych realizowanych przy wsparciu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Poprzez dodanie zdjęć oraz opisów działań na platformie Selfie+ realizatorzy projektów mogą pochwalić się swoimi dokonaniami, upowszechniać wyniki pracy nad projektem, a przede wszystkim pokazać potencjalnym przyszłym beneficjentom programów wspieranych przez Fundację.
Nasza Szkoła po raz kolejny wzięła udział w tym przedsięwzięciu (więcej informacji w zakładce „Upowszechnianie”
Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.