Upowszechnianie rezultatów projektu
„Zdobywamy doświadczenie w Europie”

Strona zawiera informacje o działaniach upowszechniających oraz materiały powstałe podczas realizacji projektu zagranicznych staży w Rimini w roku 2024

Staże odbyły się w dniach
9 III – 23 III 2024

Plakat promujący projekt

Dni Otwarte ZS2

 

30 IV 2024r

 

 

Dni Otwarte Szkoły są doskonałą możliwością, by upowszechniać działania projektowe. Bezpośredni kontakt w rodzicami i przyszłymi uczniami naszej placówki umożliwia zapoznanie potencjalnych beneficjentów z ideą programu oraz rezultatami wypracowanymi podczas wyjazdów zagranicznych. W działania zaangażowani byli koordynatorzy i uczestnicy projektu. 

Branżowe słownictwo logistyczne

Książka kucharska z przepisami włoskimi




Link do książki

Technicy hotelarstwa - włoskie kawy

Technicy grafiki i poligrafii – przykładowe foldery wykonane przez uczniów podczas praktyk

 

 

 

Link do folderu

 

 

 

Link do folderu

Technik ekonomista - słownictwo branżowe

Technicy architektury krajobrazu - włoskie ogrody

Baner promujący projekt

Warsztaty kulinarne

 

21 V 2024r

 

 

Choć uczestnicy projektu „Zdobywamy doświadczenie w Europie” zakończyli już mobilności w pięknym Rimini, to jednak projekt w ramach Programu Erasmus+ wciąż trwa. Tym razem młodzież brała udział w warsztatach kuchni włoskiej.

Spotkanie podsumowujące projekt​

 

12 VI 2024r

 

 

12 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie upowszechniające a zarazem podsumowujące projekt „Zdobywamy doświadczenie w Europie”. W marcu grupa 22 uczniów Technikum oraz Branżowej Szkoły wyjechała na staże zagraniczne do włoskiego Rimini.

 

Tegoroczny projekt był pod wieloma względami innowacyjny. Po raz pierwszy w stażach wzięli udział uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia, po raz pierwszy wyjechaliśmy do Włoch i wreszcie po raz pierwszy w projekcie zrealizowaliśmy job shadowing, czyli obserwację pracy. Z takiej formy stażu skorzystała Pani Ewa Goraus – nauczycielka przedmiotów zawodowych gastronomicznych.

Projekt był również nieszablonowy i śmiały z innego powodu, wzięli w nim udział uczniowie kształcący się aż w 8 zawodach:

  • technik ekonomista,
  • technik logistyk,
  • technik hotelarstwa,
  • technik żywienia i usług gastronomicznych,
  • kucharz,
  • technik architektury krajobrazu,
  • technik grafiki i poligrafii cyfrowej,
  • technik fotografii i multimediów.

Podczas praktyk we Włoszech młodzież doskonaliła swoje umiejętności zawodowe oraz kompetencje językowe. Staże były również okazją do doskonalenia takich umiejętności jak samodzielność, praca w zespole międzynarodowym, odpowiedzialność za siebie i innych czy podejmowanie decyzji.

W czasie spotkania przypomniane zostały działania podejmowane w czasie trwania projektu: przeprowadzona została rekrutacja, zorganizowane zostały spotkania organizacyjne z uczniami i ich rodzicami, zrealizowano warsztaty integracyjne i kulturowe. Ważnym zadaniem podczas trwania projektu był cykl spotkań doskonalących język angielski przygotowany przez Panią Dorotę Sitek-Sędek oraz kurs języka włoskiego poprowadzony przez Panią Giulię Kamińską Di Giannantonio.

Trwa czas upowszechniania projektu i jego rezultatów. Czerwcowe spotkanie było jedną z wielu okazji do podzielania się przez uczniów zdobytymi umiejętnościami ze społecznością szkolną.

Ważnym momentem spotkania było wręczenie przez Dyrektora Szkoły Panią Ewę Mentel certyfikatów oraz dokumentów Europass Mobilność uczestnikom projektu.
Dokumenty są potwierdzeniem zaangażowania uczniów we wszystkie działania projektowe.

Dziękuję Pani Aleksandrze Cichoń za przygotowanie słodkich niespodzianek oraz Panu Dariuszowi Gruszczykowi za obsługę techniczną spotkania.

Małgorzata Lach

Wystawa zdjęć

 

20 VI 2024r

 

 

Projekt w ramach Programu Erasmus+ wciąż trwa. W holu budynku B powstała wystawa zdjęć.

Współfinansowane przez Unię Europejską

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.